Jucătorii lui Laurenţiu Reghecampf, făcuţi praf în direct! S-a dezlănţuit la adresa celor de la CSU Craiova. Afirmaţii dure făcute în direct

Jucătorii lui Laurențiu Reghecampf, făcuţi praf în direct! S-a dezlănţuit la adresa celor de la CSU Craiova. Afirmaţii dure făcute în direct după umilinţa din Ghencea, 0-3, contra celor de la FCSB.

Oltenii au fost făcuţi praf! Băieţii lui Laurențiu Reghecampf, au fost de nerecunoscut în Ghencea. Basarab Panduru a dat de pământ cu jucătorii din Bănie.

Jucătorii lui Laurențiu Reghecampf, făcuţi praf în direct!

FCSB a dat de pământ cu elevii lui Laurențiu Reghecampf, pe arena din Ghencea, scor 3-0. Basarab Panduru i-a făcut praf pe oamenii lui Mihai Rotaru după înfrângerea umilitoare.

Fostul fotbalist a rămas surprins de jocul slab al celor de la CSU, mai ales după ce tehnicianul din Bănie a promis suporterilor din Craiova că va revitaliza echipa.

„Nu mă aşteptam la acest 3-0. Nu mă aşteptam să o văd pe FCSB jucând atât de bine. Am văzut un Olaru excepţional. Am văzut nişte lei tunşi, raşi şi frezaţi, cum nu i-am văzut de mult. Dacă am zis că la Farul au jucat slab, acum au fost chiar şi mai slabi”, a declarat Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

FCSB s-a impus încă din prima repriză a duelului cu CSU Craiova. Octavian Popescu a pasat decisiv către Olaru, care a finalizat într-o manieră elegantă în minutul 13.

Risto Radunovic a marcat în minutul 21, iar duoul Popescu –  Olaru a reapărut, din nou, spre finalul primei partidei, când ultimul au reușit „dubla” în minutul 45. FCSB a plecat la vestiare cu un avans de trei puncte, însă până la finalul partidei, scorul a rămas același pe tabela de marcaj.

FCSB se află în continuare pe prima poziție a clasamentului Superligii, dominând rivalele cu 18 puncte acumulate în șapte partide disputate.