Dennis Man, o nouă evoluţie de senzaţie la Parma. Echipa românilor, aproape de Serie A. Ce mesaje i-au trimis fanii

Dennis Man a făcut spectacol în meciul cu Pisa, iar fanii italieni au reacționat imediat pe conturile de socializare. Internaționalul român a marcat în partida câștigată de echipa sa, iar Parma a mai făcut un pas important spre Serie A.

Italienii sunt pe primul loc în Serie B, cu 54 de puncte, cu opt mai multe decât Cremonese, ocupanta locului doi.

Dennis Man, o nouă evoluţie de senzaţie la Parma

Parma a câștigat meciul cu Pisa, scor 3-2, în etapa cu numărul 25 din Serie B. ”Cruciații”  au deschis scorul în minutul 25, prin Benedyczak. Oaspeții au egalat după 10 minute, prin Valoti.

Dennis Man, care a fost integralist, a marcat în minutul 81 al doilea gol al echipei sale. Pisa a egalat prin Canestrelli din pasa lui Marius Marin. Golul victoriei a fost înscris de Del Patro, în minutul 90+5.

Valentin Mihăilă a fost titular în această partidă, însă a părăsit terenul în minutul 58.

„Mingea lui Man a fost perfectă, a simțit spațiul în superioritate numerică și apoi a dovedit dorință și curaj de a insista să câștige. L-am schimbat pe Mihăilă pentru că era obosit și moale”,  a declarat Fabio Pecchia, antrenorul lui Parma.

Echipa românilor este lider în Serie B, cu 54 de puncte.

Fanii au reacționat imediat și au avut câteva mesaje pentru Man.

”Dennis Man, ce frumusețe”, ”2-1 Parma! Trebuia să fie el!”, au fost mesajele postate pe  Twitter după golul românului.

Pentru evoluția sa, Dennis Man a primit notat cu 7,8 de la Sofascore. Valentin Mihăilă a fost notat cu 6,8, iar Marius Marin, integralist la Pisa, 7,3.

Portarul de la Parma și mijlocașul Sohm au primit cele mai mici note, 6,4. Cel mai bun calificativ a fost acordat lui Enrico Del Prato, 8,9.