Valentin Gheorghe s-a dezlănţuit! Ce a spus după ce i-a îngenuncheat pe cei de la CSU Craiova: ‘Dacă ne plângem şi după intervenția VAR’ + Obiectiv uriaş pentru U Cluj

U Cluj a terminat la egalitate meciul cu CSU Craiova, scor 2-2. Valentin Gheorghe a avut un mesaj pentru adversari.

După ce a marcat un gol și a scos un penalty, anunță că vrea să înscrie și în următorul meci. Jucătorul lui Ioan Ovidiu Sabău a vorbit și despre obiectivul echipei sale.

„Dacă ne plângem şi după intervenția VAR”

„Două reprize diametral opuse. Craiova a avut inițiativa în prima, a jucat mai bine, dar mă bucur că am luat un punct pe un teren greu. Antrenorul mi-a spus că o să intru și să fac diferența, mă bucur că am reușit. Sunt fericit și încrezător pentru viitor.

Suntem conștienți că prima repriză nu a fost atât de bună. Când marchezi în primele secunde e normal ca-ți destabilizezi adversarul.

Rugat să povestească faza în care a scos penalty-ul din care clujenii au egalat, fotbalistul a spus:

Am încercat să pasez, am simțit că sunt puțin tras și nu am mai reușit. Acum, dacă și cu VAR ne plângem de penalty-uri…

Obiectivul nostru este să intrăm în play-off, este o luptă grea pentru că sunt multe echipe echilibrate, dar am încredere în colegii mei și în staff. Meciul cu FCSB este unul special, este o echipă foarte frumoasă. Am trăit momente minunate acolo, dar sper să le marchez un gol.”, a spus Valentin Gheorghe, pentru Prima Sport.