Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova – U Cluj. Jucătorii lui Ivaylo Petev, dezastru în repriza secundă

Final incendiar în Bănie. CSU Craiova a teerminat la egalitate, scor 2-2, cu U Cluj în al doilea meci al rundei 25 din Superliga României.

Oltenii sunt pe locul 4, cu 38 de puncte, în timp ce echipa condusă de Ioan Ovidiu Sabău este pe locul 8, cu 33 de puncte.

CSU Craiova a obținut un penalty după doar 8 minute. Vătăjelu l-a faultat în careu pe Markovic, și Houri înscrie de la 11 metri. După mai multe ocazii ale oltenilor, aceștia au mai obținut o lovitură de pedeapsă. Roger l-a lovit în picior pe Baiaram, iar Radu Petrescu a arătat punctul cu var. Căpățînă a marcat fără probleme.

Oaspeții au redus din handicap în minutul 46 prin reușita lui Vali Gheorghe. Ardelenii au primit și ei un penalty în minutul 61, după un fault al lui Bancu la Vali Gheroghe. Dan Nistor a restabilit egalitatea.

CSU Craiova – U Cluj, echipe de start:

CSU Craiova: D. Lazar – Vlădoiu, Zajkov, Maldonado, N. Bancu – Al. Crețu, Al. Mateiu, Căpățînă – Houri, Markovic, Baiaram
Rezerve: L. Popescu – Soiri, Badelj, Raul Silva, Screciu, Kozulj, Mekvabishvili, Danciu, Bana, Cîmpanu, A. Ivan, Koljic
Antrenor: Ivaylo Petev

U Cluj: Gorcea – Vătăjelu, Masoero, B. Mitrea, Pițian, Roger – Pănoiu, Ov. Bic, Chipciu – Nistor – D. Popa
Rezerve: Iliev, Chirilă, Chinteș, Da Silva, Fossati, Grobry, Fl. Ilie, G. Simion, Silaghi, V. Gheorghe, Anselmo
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion ”Ion Oblemenco”
Arbitru Radu Petrescu. Asistenți Mircea Grigoriu, Radu Ghinguleac (toți din București)
Arbitru VAR George Vidican (Satu Mare). Asistent VAR Alexandru Vodă (Alba Iulia)