Vadim Raţă s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după înfrângerea cu FCSB: ‘Nu-mi găsesc explicaţii’ + Ce spune despre lupta pentru supravieţuire în Superliga

Vadim Raţă s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după înfrângerea cu FCSB. Şi-a făcut praf echipa după ce Florinel Coman a reuşit o sublă după pauză. Mijlocaşul ilfovenilor ştie de ce echipa sa a pierdut.

Vadim Raţă a făcut scandal după Voluntari-FCSB 1-2. Şi-a făcut praf echipa şi a avertizat. Toată lumea trebuie să se trezească dacă vrea să se menţină în Superliga.

Vadim Raţă s-a enervat cumplit!

„Jucăm destul de bine, ne apărăm. Cu FCSB trebuie să stai bine în teren. Nu-mi explic această cădere. În 6 minute pierdem meciul. Deja au devenit de demult îngrijorătoare. Nu mai contează cum jucăm, importante sunt punctele. Nu merităm să retrogradăm. Nu-mi găsesc explicaţii. Eram nervoşi în vestiar. prima repriză nu le-am dat nicio şansă, apoi nu am putut să apărăm rezultatul. Luăm două goluri uşor, nu am explicaţie. Nu poate merge aşa. Ne-a bătut el cu două execuţii foarte bune”, a tunat Vadim Raţă, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Şi Andrei Dumiter şi-a criticat dur colegii. A spus ce s-a întâmplat la pauză, în vestiarul ilfovenilor. Totul s-a dat peste cap în repriza a doua. „Pregătim strategia, ştim că e Coman singur tot timpul. Am vorbit la pauză. În loc să îi blocăm dreptul am venit târziu şi a dat gol. Acolo s-a făcut diferenţa. El rămâne sus şi nu se apără. Puteam să câştigăm dacă ne apăram bine. De asta suntem pe locul pe care suntem că avem foarte multe goluri primite. Nu ştiu ce trebuie să facem. Dacă nu facem lucruri clare, chiar ce discutăm. Cădem inexplicabil pe ceea ce am vorbit. Nu am făcut-o şi am pierdut.

Mergem să câştigăm cu Sepsi. Nu avem altă variantă. Jucăm bine, dar avem momente de black-out pe care nu pot să mi le explic”, a spus Dumiter, conform sursei citate.