Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-FCSB. Repriza secundă, nebună pentru oamenii lui Elias Charalambous

Final incendiar în Ilfov! Repriza secundă a fost nebună pentru oamenii lui Elias Charalambous.

FCSB a câștigat meciul cu FC Voluntari, scor 2-1, din runda cu numărul 28 din Superligă. Echipa lui Gigi Becali este lider în Superliga, cu 61 de puncte, în timp ce ilfovenii sunt pe 14, cu 27 de puncte.

Gazdele au deschis scorul după 16 minute. Balonul a ajuns la Popescu care a trimis cu capul în blocajul lui Târnovanu, apoi a ajuns la Dumiter, care a înscris. Florinel Coman l-a învins pe Fernandez în minutul 48 și a restabilit egalitatea. Același Coman și-a adus echipa în avantaj, șapte minute mai târziu și a stabilit scorul final.

Ambele goluri date de Coman i-au fost dedicate lui Alexandru Pantea, accidentat.

FC Voluntari – FCSB, echipele de start:

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, G. Turda, Matricardi, Carnat – Rața, Crepulja – Dumiter, R. Popescu, A. Andrei – Nemec
Rezerve: Vâlceanu, R. Mustacă, Răduț, D. Florea, Armaș, Voican, Droppa, Paz, Cascini, Cocian, A. Ciobanu, Aliji
Antrenor: Nicolae Dică

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – L. Phelipe, Ad. Șut, Lixandru – Al. Băluță, Oct. Popescu, Fl. Coman
Rezerve: M. Udrea, A. Vlad, Panțîru, Miculescu, A. Pandele, M. Toma, Ov. Popescu, Alhassan, Radaslavescu, D. Popa
Antrenor: Elias Charalambous