Ungurii au tupeu! Anunţ clar despre România. Ce le-au transmis tricolorilor după calificarea la EURO 2024

Ungurii au tupeu! Anunţ clar despre România. S-a aflat ce le-au transmis tricolorilor după calificarea la EURO 2024. Echipa națională a lui Edi Iordănescu a reușit să se impună în fața elvețienilor cu scorul de 1-0.

România și-a asigurat prezența la Campionatul European din 2024 de pe prima poziție în Grupa I

Ungurii au tupeu! Anunţ clar despre România

Jurnaliștii de la NemzetiSport au postat imediat un articol după victoria României, unde au subliniat că naționala Ungariei nu se va putea duela cu tricolorii la EURO 2024, în grupe.

„În Grupa I, cea mai importantă întrebare a fost dacă România sau Elveția vor câștiga primul loc în grupă. Un egal era suficient pentru români.

După o primă repriză fără goluri, doar cinci minute din a doua parte i-au trebuit lui Denis Alibec să ofere avantaj gazdelor. Românii au câștigat, astfel, duelul cu Elveția, care s-a calificat de pe locul doi.

România așteaptă tragerea la EURO de anul viitor din a doua urnă valorică și nu se poate întâlni cu naționala Ungariei. Dimpotrivă, ai noștri se pot întâlni cu elvețienii”, au punctat cei de la Nemzeti.

Datorită victoriei de pe Arena Națională, România se află în urna a doua pentru tragerea la sorți la EURO 2024, alături de Ungaria, Turcia, Danemarca, Albania și Austria. Tragerea la sorţi va avea loc pe data de 2 decembrie la Hamburg.