Umilinţă totală pentru vedeta lui Mihai Rotaru! L-a făcut praf în direct. Va ieşi un scandal uriaş

Umilinţă totală pentru vedeta lui Mihai Rotaru! L-a făcut praf în direct. Va ieşi un scandal uriaş în Superliga. A răbufnit pur şi simplu la adresa căpitanului echipei după U Cluj-CSU Craiova 1-1.

Căpitanul echipei lui Mihai Rotaru a fost făcut praf pentru prestaţia sa de la Cluj, dar şi pentru declaraţiile făcute.

Umilinţă totală pentru vedeta lui Mihai Rotaru!

Nicuşor Bancu a fost luat în colimator de Basarab Panduru. Fostul stelist l-a criticat pe fundaş. Asta pentru că la faza golului primit de olteni cu U Cluj, 1-1, fundașul stânga a reclamat o presupusă eroare de arbitraj a „centralului” Iulian Călin. Nu s-a mai concetrat cum trebuia să se apere.

Oltenii au condus vreme de 60 de minute pe Cluj Arena. S-au văzut egalați în minutul 90+1. Atunci, Dan Nistor a reușit să-l învingă pe Laurențiu Popescu. La această fază, Bancu a cerut henț la Silaghi.

„Tu în ziua de azi nu ai de ce să fii cu mâna pe sus și să ceri ceva, când există VAR. Nu dă nimeni nimic că ridici tu mâna, există VAR şi nu-ţi dă nimeni.

În fracţiunea aia de secundă te puteai duce în blocaj. De ce ridici mâna şi nu eşti concentrat? Te duci să aperi mingea, nu ridici mâna”, a precizat Panduru, în direct la  Orange Sport.

La finalul partidei, căpitanul alb-albaștrilor, Nicușor Bancu, a dat vina pe coechipierii care au ratat ocazii mari la 0-1. „A doua repriză au controlat jocul. Iar ne-am retras, i-am lăsat să domine partida. A fost greșeala noastră, asta ne-a costat. În prima repriză puteam marca prin Markovic pentru 2-0, și în a doua prin Koljic.

La golul lor, din ce am văzut, a fost henț. Poate n-am văzut eu bine. Ca de obicei, VAR-ul nu vrea să se uite niciodată când e vorba despre Craiova. Doar contra noastră se dă. Sper ca acest punct să ne ajute.

Cele mai mari ocazii le-am avut noi, trebuia să facem 2-0 și alta ar fi fost situația acum, în vestiar și față de suporteri.

Nu mai vreau să vorbesc despre arbitraj, să o facă cei din conducere, eu trebuie să-mi fac treaba pe teren. Au fost faze controversate, dar trebuia să facem noi 2-0 și nu se mai ajungea să vorbim despre arbitraj”, a comentat fundașul stânga.