Umilinţă totală pentru jucătorii lui Dinamo! I-a făcut praf în direct. Atac devastator la adresa băieţilor lui Zeljko Kopic

Umilinţă totală pentru jucătorii lui Dinamo! I-a făcut praf în direct. Atac devastator la adresa băieţilor lui Zeljko Kopic. Fostul jucător al naționalei a reacționat la cererea pe care o au aceștia.

După victoria pe care cei de la Dinamo au înregistrat-o cu FC Voluntari, 1-0, jucătorii lui Zeljko Kopic au cerut o primă de sărbători.

Umilinţă totală pentru jucătorii lui Dinamo!

Florin Răducioiu a comentat solicitarea făcută de „câinii”. Acesta este de părere că jucătorii trebuie să merite înainte de a primi o primă, iar ei nu merită.

„Nu prea merită. Îmi pare rău, şi eu am fost jucător. Toată lumea trebuie să dea mai mult. Situaţia lui Dinamo este oricum dramatică. Acum nu ştiu dacă este oportun să le dai primă. Două victorii, nu primesc gol.

Ăsta este un lucru interesant. Nu am văzut o schimbare în bine la echipă. Nu mă exprim încă, mai aştept. Eu am văzut meciuri cu Burcă foarte bune”, a spus Florin Răduciou, la Prima Sport.

Declarația făcută de Zeljko Kopic după victoria cu Voluntari

„E un sentiment plăcut (n.r. că au câștigat două meciuri la rând). Pregătirea meciului a fost să începem ofensiv, să atacăm din primul minut. A fost dificil, adversarii s-au apărat foarte bine. În repriza a doua, cred că am jucat mai bine, ne-am creat ocazii.

Până la urmă, cred că am meritat aceste trei puncte. Cred că cel mai important a fost că nu am renunțat în niciun moment. Am luptat pentru fiecare minge, pentru fiecaere metru din teren. Cred că de aceea merităm aceste trei puncte. E bine să câștigi două meciuri, dar suntem încă în zona în care trebuie să ne luptăm pentru supraviețuire. Desigur, e un pic mai bine acum și e bine pentru întreg clubul.

Toți cei care lucrează în domeniu știu că nu ai mult timp de pauză, trebuie să te menții în formă. Asta e meseria de fotbalist și a tuturor celor care lucrează în fotbal.

(n.r. întrebat despre Djokovic și Rotariu) Știu cine sunt, sunt jucători buni, dar sunt mulți jucători buni. Cred că Dinamo e un club special, suntem într-un moment dificil, dar toți cei care vin aici trebuie să înțeleagă ce înseamnă Dinamo și să vină cu toată energia. (n.r. întrebat despre bugetul pentru transferuri) Nu știu care e bugetul meu acasă, dar la club… Nu pot să vorbesc despre asta”, a spus Zeljko Kopic, la flash-interviul de după meci.