Umilinţă totală în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Dinamo. Cristiano Bergodi l-a distrus pe Ovidiu Burcă

Umilinţă totală în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Dinamo. Cristiano Bergodi l-a distrus pe Ovidiu Burcă. Rapidiştii s-au dezlănţuit pur şi simplu în faţa celor de la Dinamo în derby-ul serii din Superliga.

Rapidul lui Cristiano Bergodi e în formă maximă. A ajuns la a treia victorie consecutivă în Superliga.

S-a terminat Rapid-Dinamo

Rapidul lui Cristiano Bergodi a început în atac disputa cu Dinamo. Ovidiu Burcă a venit cu o echipă defensivă, dar a încasat o înfrângere dureroasă în Giuleşti. Dezastrul a pornit în minutul 35. Amzăr l-a faultat în careu pe Funsho, iar Rrahmani a deschis scorul. repriza secundă a fost la discreţia rapidiştilor.

Oaidă a dublat avantajul Rapidului în minutul 56, când apărarea lui Dinamo dormea. Peste doar 5 minute s-a făcut 3-0 după reuşita lui Petrila. Rrahmani a făcut 4-0 în minutul 82. Sco final Rapid-Dinamo 4-0 şi echipa lui Bergodi bifează a treia victorie consecutivă şi urcă, momentan, pe locul secund. De partea cealaltă, trupa lui Ovidiu Burcă rămâne cu 8 puncte.

Rapid – Dinamo. Echipele de start

RAPID: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Emmers, Oaidă – Funsho, B. Valle, Petrila – Rrahmani
REZERVE: Drăghia – I. Cristea, Onea, Kait, Al. Albu, Pănoiu, Papeau, Al. Ioniță II, Cîrjan
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

DINAMO: Golubovic – Patriche, Bena, Homawoo – De Moura, Larrucea, Ilic, Amzar – C. Costin, Gregorio, Politic
REZERVE: Dujmovic – I. Roșu, Abdallah, Bordușanu, Bani, Giafer, N. Roșu, Ghezali, D. Irimia
ANTRENOR: Ovidiu Burcă

Stadion: Superbet Arena – Giulești (Bucureşti)
Arbitru: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca) / Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), Arbitru AVAR: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca)