Umilință fără margini! A sărbătorit un gol și s-a accidentat. Thierry Henry a râs de el, în direct la TV/ Video

Nice a furnizat o mare surpriză în Ligue 1, după ce a învins pe Olympique Marseille, chiar pe Stade Velodrome cu scorul de 3-1.

Scorul a fost deschis de către atacantul francez Sofiane Diop, care a dorit să celebreze în stil de mare jucător.

Thierry Henry a râs de el

Diop a deschis scorul și pentru a sărbători, fostul monegasc a vrut să alunece pe genunchi. Din păcate, jucătorul a ratat ceea ce şi-a propus şi s-a rostogolit pe gazon.

Această cădere i-a provocat o sângerare la genunchiul stâng. Pe imagini se poate vedea cum Diop are genunchiul plin de sânge.

Prezent în platoul Prime Video la sfârşitul meciului, Thierry Henry nu a ezitat să râdă de Diop.

La interviuri era prezent și Sofiane Diop, iar Thierry Henry a râs de el, în direct la TV.

„Puteai măcar să te prefaci că nu te doare”, a spus fostul internaţional.

„Ah, dar pe moment m-am frecat la genunchi”, a răspuns Diop zâmbind.

„Îmi pare rău pentru el”, a spus, la rândul său, Jérôme Alonzo, unul dintre comentatorii întâlnirii.

Nice a furnizat marea surpriză

OGC Nice a câştigat duminică, în deplasare, scor 3-1, meciul din etapa a 22-a din Ligue 1,împotriva lui Olympique Marseille.

A fost 3-1, după un meci în care Sofiane Diop (min. 37) şi Gaetan Laborde (min 43) au stabilit scorul pauzei: 2-0 pentru Nice. În minutul 59 Malinovsky a redus din diferenţă, dar oaspeţii şi-au păstrat avantajul de două goluri după reuşita lui Bilal Brahimi, informează News.ro.

În clasament, PSG e lider cu 54 de puncte, Marseille a rămas pe locul secund, cu 46 de puncte, dar a fost ajunsă de Lens, care e pe trei, tot cu 46 de puncte.

Nice se află pe poziţia a 8-a, cu 34 de puncte.