Toni Petrea a lămurit lucrurile după 1-1 cu Dinamo: ”Am rămas uimit de ce am auzit. Conducerea, la fel”

U Cluj a terminat la egalitate meciul cu Dinamo, scor 1-1, ia Toni Petrea spune că echipa sa merita mai mult.

”Am pierdut două puncte. În prima repriză am jucat destul de bine, am avut o ocazie imensă, n-am fructificat-o și imediat am primit gol.

Am avut puterea să revenim și cred că repriza a doua ne-a aparținut în totalitate. Trebuie să luăm lucrurile bune, că am crezut, că am pus presiune pe adversar.

Nu ne apărăm doar în patru, ar trebui să ne apărăm cu toții. În momentul în care unul, doi sau trei din echipă nu fac ce trebuie, apar situații de genul acesta, superioritate pentru adversar. Toate lucrurile se sparg în capul fundașilor, dar nu e vorba doar despre ei”, a spus Toni Petrea.

Antrenorul clujenilor a vorbit și despre zvonurile potrivit cărora șefii echipei ar vrea să-l înlocuiască cu Marius Șumudică.

”Eu am rămas uimit de ce am auzit. Cei din conducere, la fel, mi-au spus că au rămas uimiți și consternați de ce au auzit. Se dorește ca echipa să joace, să câștige, să adunăm cât mai multe puncte”, a transmis Toni Petrea.