Final încins la Mediaș! S-a terminat U Cluj – Dinamo. Rezultat pentru adversare

U Cluj și Dinamo au terminat la egalitate, scor 1-1, în runda cu numărul 4 a Superligii.

Pentru elevii lui Ovidiu Burcă este primul punct câștigat de la începutul sezonului, în timp ce U Cluj este pe locul 9 cu 5 puncte.

Alex Chipciu a avut prima mare ocazie a meciului. A încearcă un lob după o acțiune frumoasă, dar a trimis pe lângă. Dinamo a deschis scorul în minutul 15, prin Politic. Clujenii au restabilit însă egalitatea după pauză. Popa a sărit peste un adversar și a trimis o lovitură de cap puternică, la care Golubovic nu a avut replică.

Același Popa a mai avut o ocazie în minutul 72, dar Golubovic a scos de sub transversală.

U Cluj – Dinamo, echipe de start:

U Cluj: 33. Gorcea – 88. Dimitrov, 6. Miron, 3. Al. Mitrea, 5. Vătăjelu – 94. Bic, 16. I. Filip, 10. Nistor – 19. D. Popa, 7. I. Stoica, 27. Al. Chipciu
Rezerve: 23. Iliev, 26, Oancea, 17. Pițian, 93. Călugăr, 18. Perianu, 97. Hofman, 11. Tescan, 8. Calcan, 59. Popadiuc.
Antrenor: Anton Petrea

Dinamo: 1. Golubovici – 98. C. Costin, 24. Giafer, 27. R. Grigore, 2. De Moura – 8. Larrucea – 22. Bani, 10. Iglesias, 30. N. Roșu, 17. Politic – 9. Țîră
Rezerve: 91. Dujmovic, 4. Bena, 7. Gregorio, 18. Borcea, 19. Abdallah, 23. Patriche, 31. Amzăr, 5. Ilic, 29. Al. Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă