Thomas Muller a fost ‘vizitat’ de hoți. S-a întâmplat în timpul meciului Bayern Munchen – FC Barcelona

Thomas Muller a avut parte de o surpriză neplăcută. Hoții i-au spart casa în timp ce juca împotriva celor de la Barcelona în Liga Campionilor.

Spargerea a avut loc la ora locală 22.00 la reședința fotbalistului din Otterfing. Polițiștii au fost alertați după ce s-a declanșat alarma. În momentul în care au ajuns la fața locului, aceștia au văzut mai multe persoane care au fugit prin grădină și au reușit să ajungă pe un teren aflat lângă locuința lui Thomas Muller. Polițiștii nu au mai putut să-i urmărească din cauza întunericului, relatează cei de la Bild.

Hoții au plecat cu o importantă sumă de bani, bijuterii și alte obiecte de valoare în valoare de 500.000 de euro.

Bayern Munchen a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 2-0, într-un meci din etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor la fotbal.

Bavarezii au făcut diferența în primele zece minute ale reprizei secunde, când au marcat prin Lucas Hernandez (50) şi Leroy Sane (54), după o acţiune personală.