Tătărușanu și Giroud, cei mai slabi `diavoli` în victoria cu Salernitana! Românul a luat gol la singurul șut pe poartă!

AC Milan a câștigat cu scorul de 2-1 duelul cu Salernitana din etapa a 16-a din Serie A, partidă în care Ciprian Tătărușanu a apărat poarta rossonerilor. Tătărușanu le-a dat însă emoții coechipierilor în repriza secundă, a luat gol în minutul 83, la singurul șut pe poartă al gazdelor.

Bonazzoli l-a învins pe Tătărușanu cu un șut din prima la colțul scurt. Tătărușanu a primit nota 6.4 de la „Sofascore”, doar atacantul Olivier Giroud luând notă mai mică decât român, 6.3.

Tătărușanu a încasat opt goluri cu cel primit de la Salernitana, în cele nouă partide în care a apărat în Serie A. Fostul portar al naționalei a devenit titular după ce Mike Maignan s-a accidentat.

Dar situația lui nu este însă prea simplă. Milan a mai transferat încă un portar, pe Devis Vasquez de la Guaran. În plus, contractul lui Tătărușanu se încheie în vară, iar italienii n-au dat semne de vreo prelungire.