Surprize uriaşe în liga a doua! S-a terminat meciul FC Braşov – Dinamo. Ultima etapă din acest an

Surprize uriaşe în liga a doua! S-a terminat meciul FC Braşov – Dinamo. Ultima etapă din acest an din eşalonul secund s-a încheiat în această după-amiază. Câinii au reuşit un rezultat mare sub Tâmpa şi continuă să viseze la play-off.

FC Braşov – Dinamo 0-2 şi echipa lui Ovidiu Burcă încă mai speră să prindă primele 6 locuri. Nu i-a dat nicio şansă formaţiei lui Dan Alexa.

S-a terminat meciul FC Braşov – Dinamo

Dinamo a marcat câte un gol pe repriză şi s-a impus pe terenul celor de la FC Braşov. Buhăescu în minutul 15, din penalty şi Iulian Roșu, în minutul 63, au marcat cele două goluri. În urma acestui rezultat, echipa din Ştefan cel Mare termină anul pe locul 8, la două puncte de ultimul loc de play-off.

FC Brașov – Dinamo 0-2

Echipele de start:

FC Brașov: Micu – Mitrov, Fustar, Dumbravă, Izata – Lazăr, Spătaru, Dumbravă, Lascu – Angelov, Chica-Roșca
Antrenor: Dan Alexa

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Bena, N. Roșu, I. Roșu – Iglesias, Al. Pop, Buhăescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

În celelalte meciuri de sâmbătă ale etapei s-au înregistrat mai multe surprize. Poli Timișoara a reușit o surpriză uriașă și a câștigat cu Csikszereda, scor 2-1. Înaintea etapei, timișorenii aveau doar o victorie în acest sezon.

Un alt rezultat nescontat a fost și Șelimbăr – Dumbrăvița, scor După acest succes categoric, Dumbrăvița a urcat pe locul 14, cu 19 puncte. Claudiu Niculescu, antrenorul lui Șelimbăr, este la prima înfrângere pe banca noii echipe.

Unirea Constanța – Poli Iași, 1-2

Șelimbăr – Dumbrăvița, 0-3

Poli Timișoara – Csikszereda, 2-1

Progresul Spartac – Slatina, 1-1

Oțelul Galați – Metaloglobus, 3-0

Viitorul Tg. Jiu – Ripensia, 3-1

Unirea Dej – Minaur, 1-1

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia 1-0