Surpriză uriaşă la Arad! S-a terminat UTA-FCSB. Gigi Becali se va enerva teribil

Surpriză uriaşă la Arad! S-a terminat UTA-FCSB. Gigi Becali se va enerva teribil la finalul acestei partide. Vicecampioana şi liderul din Superliga a încasat prima înfrângere a noului sezon.

Băieţii lui Elias Charalambous au fost de nerecunoscut la Arad. Ce e drept, şi arbitrul George Găman şi-a pus amprenta pe rezultatul partidei.

S-a terminat UTA-FCSB

Trupa lui Elias Charalambous a început perfect meciul contra celor de la UTA. Florinel Coman a deschis scorul după doar 4 minute de la startul partidei. Putea fi 2-0, dar Olaru a ratat incredibil. Apoi, şi-a intrat în rol arbitrul George Găman. A acordat penalty după ce a mers la VAR. Acolo, deşi nu s-a văzut nimic a indicat henţ, lovitură de pedeapsă şi galben pentru Pantea.

A egalat Fabry în minutul 18. Apoi, Pantea a fost eliminat după cel de-al doilea galben încasat. S-a făcut 2-1 în minutul 60, după reuşita lui Cooper. Apoi, şi Florinel Coman a fost eliminat. Etapa viitoare, la derby-ul cu CSU Craiova, FCSB nu se va putea baza pe cei doi jucători eliminaţi, Pantea şi Florinel Coman, dar nici pe Chiricheş care a ieşit accidentat. S-a terminat UTA-FCSB 2-1 şi vicecampioana încasează prima înfrângere din acest sezon.

UTA – FCSB, echipe de start:

UTA: Fl. Iacob – D. Rodrigues, Stolnik, Markov, Abeid – Fabry, Marku, Freitas – R. Pop, Cooper, Stahl
Rezerve: Kucher – Benga, Iurasciuc, Carp, Dumitrașcu, R. Stanciu, Holst, C. Mihai, Vucenovic
Antrenor: Mircea Rednic

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Chiricheș, Radunovic – Olaru, Ov. Popescu, Djokovic – Miculescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: M. Udrea – V. Crețu, Panțîru, Haruț, Oct. Popescu, Gogescu, Lixandru, Ngezana, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: „Francisc von Neuman”, Arad (capacitate – 11.500 de locuri)
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova) / A1: Adrian Popescu (Craiova) / A2: Raul Ghiciulescu (Lugoj) / Arbitru VAR: Szabolcs Kovacs (Carei) / Arbitru AVAR: Viorel Flueran (Craiova) / R1: Marius Omuț (Satu Mare) / Observator arbitri: Marcel Savaniu (Satu Mare)