Surpriză uriașă în liga bogaților! Românul care l-a oprit pe Cristiano Ronaldo. Și Ciprian Tătărusanu a fost decisiv.

Abha, cu George Timiș pe banca tehnică, a remizat scor 2-2, cu echipa lui Cristiano Ronaldo, Al Nassr.

Românul care l-a oprit pe Cristiano Ronaldo

George Timiș (54 ani), cel care l-a înlocuit pe polonezul Czeslaw Michniewicz la Abha, a debutat cu un egal neașteptat în Arabia Saudită.

Otavio l-a învins pe Ciprian Tătărușanu după doar 3 minute. Ăn minutul 28, portarul român a gafat, iar Talisca a marcat pentru 2-0.

Echipa românilor a revenit însă după pauză. Bguir a marcat din penalty. Apoi, în minutul 90+2, Tako Ekambi a egalat.

Cristiano Ronaldo a fost de mai multe ori față în față cu Tătărușanu, dar fostul portar al naționalei a reușit să-l blocheze.

Abha este pe locul 15 în Arabia Saudită și a ieșit din zona retrogradării.