Steaua a remizat, 1-1 cu Metaloglobus, dar ultrașii au avut `meciul` lor cu conducerea în Ghencea!

Dezamăgire mare în Ghencea încă dinainte să înceapă meciul cu Metaloglobus. Și asta pentru că fanii nu s-au împăcat cu ideea că echipa lor nu va beneficia de drept de promovare nici în actualul sezon.

Așa că aproximativ 100 de suporteri din Peluza Sud și-au luat bilete la Tribuna I ca să îi bruieze pe conducătorii din lojă.

Galeria i-a luat și ea la țintă pe șefii lui CSA. „Bichir, Barbu, Dîncu, demisia”, a fost unul dintre bannere. Țintele? Vasile Dîncu, ministrul Apărării, comandantul Răzvan Ștefan Bichir și Dragoș Barbu, un alt oficial important din club.

„8 ani, 7 miniștri, 6 comandanți, pe Steaua când o promovați?”, a fost un alt mesaj afișat de galeria care, în pauzele de scandări ostile la adresa conducătorilor, și-au aplaudat și favoriții.

Steaua a intrat în avantaj la pauză. În minutul 45+2, Bodișteanu a trecut cu ”bicicleta” pe lângă Grosu și a țintit la colțul lung, fără vreo șansă pentru Gavrilaș.

Însă în minutul 50 s-a făcut liniște în Ghencea. O combinație spectaculoasă între elevii lui Trică a fost finalizată de Ovidiu Herea, care la 37 de ani nu și-a pierdut nici forța și nici bucuria de a juca fotbal așa cum o făcea în tinerețe la Rapid sau FC Național.

Niciuna dintre echipe n-a părut împăcată cu remiza. În ultimul minut, băieții lui Oprița au primit penalty la faultul asupra lui Corbu. Dar Chipirliu a ratat incredibil. Și s-a terminat 1-1.