Spectacol total la Cupa Mondială 2022! S-a terminat Anglia – Senegal. Nu le-au dat nicio şansă şi merg în sferturi / Foto

Spectacol total la Cupa Mondială 2022! S-a terminat meciul din optimi, Anglia – Senegal. Europenii nu le-au dat nicio şansă senegalezilor şi merg în sferturi. Acolo vor avea parte parte de un şoc, vor întâlni Franţa.

Anglia nu le-a dat nicio şansă senegalezilor. Au controlat partida de la început până la final şi au făcut şi spectacol.

Spectacol total la Cupa Mondială 2022!

Federația Engleză a anunțat că Sterling nu este disponibil pentru această partidă din cauza unei probleme de familie. Chiar şi aşa, Anglia nu a avut probleme în a avansa în sferturile Cupe Mondiale 2022.

Spectacolul a fost chiar de la început. Spre bucuria miilor de fani englezi din tribune, Kane şi compania au condus meciul de la încpeut până la final. Jordan Henderson şi Harry Kane au rezolvat ecuaţia echipei calificate încă din prima repriză.

Saka a făcut 3-0 în minutul 57 din pasa lui Foden. Până la final, Anglia nu s-a mai întrebuinţat serios şi o aşteaptă şocul sferturilor. S-a terminat la scor de neprezentare, Anglia – Senegal 3-0. Englezii se vor bate pentru un loc în careul de aşi al competiţiei cu Franţa.

Anglia – Senegal. Echipele de start

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Rice, Henderson, Bellingham – Saka, Kane, Foden
Selecționer: Gareth Southgate

Senegal: E. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs – Sarr, N. Mendy, Ciss, Diatta – Ndiaye – Dia
Selecționer: Aliou Cisse

Stadion: Al Bayt (Al Khor)
Arbitru: Ivan Barton (El Salvador) / Asistenți: David Jonathan (El Salvador) și Katie Nesbitt (SUA)