Spectacol marca Marius Șumudică. Ce a făcut după victoria celor de la Gaziantep. Imaginile momentului / Video

Spectacol marca Marius Șumudică după victoria lui Gaziantep. Antrenorul român nu s-a abținut și a sărbătorit în stilul caracteristic.

Gaziantep a câștigat meciul cu Istanbulsport, scor 3-1. Rezultatul pozitiv vine după o serie de șapte meciuri fără victorie în campionatul Turciei.

Spectacol marca Marius Șumudică după victoria lui Gaziantep

Gaziantep a câștigat meciul cu Istanbulsport, scor 3-1. Denis Drăguș a reușit o dublă, iar Deian Sorescu a marcat și el.

Antrenorul român a început sărbătoarea pe teren în fața fanilor.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de Gaziantep Online (@gazianteponline)

După meci, a fost organizată o mică petrecere la care tehnicianul român a dansat alături de jucătorii săi.

Șumudică, mesaj clar pentru jucătorii săi

Marius Șumudică a avut un mesaj clar pentru jucătorii săi după victoria cu Istanbulspor.

”Toată lumea vorbește despre aceste șapte meciuri (n.r. fără victorie), dar printre aceste meciuri au fost și cele cu Galatasaray și Fenerbahce. Echipa, jucătorii au jucat foarte bine. După acest meci, urmează cel cu Samsunspor. Este o partidă foarte importantă. Am învins-o pe Samsunspor în tur, trebuie să câștigăm și acest meci. Un punct nu este suficient”, a spus Marius Șumudică la finalul meciului.

Gaziantep a fost condusă, dar Denis Drăguș a restabilit egalitatea în minutul 15. Internaționalul român l-a mai învins odată pe Alp Arda, de la punctul cu var, în minutul 60.

În minutul 89, Marius Șumudică l-a înlocuit pe Denis Drăguș cu Deian Sorescu, care a marcat și el.