Marius Şumudică nu s-a mai abţinut! Ce a putut să spună după meciul celor de la Gaziantep. Avertisment pentru propria echipă

Marius Șumudică nu s-a mai abţinut! Ce a putut să spună după meciul în care Gaziantep a învins Istanbulspor cu scorul de 3-1. Internaționalul român a livrat un avertisment pentru propria echipă.

Marius Șumudică a tras un semnal de alarmă la adresa elevilor săi, după ce Gaziantep a întrerupt șirul de șapte eșecuri în campionat!

Marius Șumudică nu s-a mai abţinut!

Gaziantep a bifat victoria în partida cu Instanbunspor, după ce a înregistrat doar înfrângeri în cadrul ultimelor șapte etape din Super Lig!

Tehnicianul român le-a transmis un mesaj elevilor săi, și anume, ”să nu se îmbete cu apă rece”. Șumudică dorește ca formația să rămână cu picioarele pe pământ, deoarece urmează un duel greu, cel cu Samsunspor.

”Toată lumea vorbește despre aceste șapte meciuri (n.r. fără victorie), dar printre aceste meciuri au fost și cele cu Galatasaray și Fenerbahce.

Echipa, jucătorii au jucat foarte bine. După acest meci, urmează cel cu Samsunspor. Este o partidă foarte importantă.

Am învins-o pe Samsunspor în tur, trebuie să câștigăm și acest meci. Un punct nu este suficient!”, a spus Marius Șumudică la finalul meciului.

Denis Drăguș și Deian Sorescu, spectacol cu Istanbulspor!

Formația lui Marius Șumudică a fost condusă încă din minutul 7 al duelului, însă Gaziantep a revenit în forțe, iar românii din cadrul formației au făcut furori pe teren.

Denis Drăguș a înscris o dublă în partida cu Istanbulspor, bifând goluri în ambele partide. Atacantul a fost înlocuit în teren de către Deian Sorescu care, de asemenea, a înscris în prelungirile partidei.