Spectacol în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-CFR Cluj. Ce au făcut băieţii lui Andrea Mandorlini

Spectacol în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-CFR Cluj. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Andrea Mandorlini. Echipa din Gruia a tremurat pentru cele trei puncte aproape o repriză.

CFR Cluj a început să joace fotbal din minutul 42 al meciului de pe terenul celor de la FC Voluntari.

S-a terminat FC Voluntari-CFR Cluj

Băieţii lui Andrea Mandorlini au avut ocazii în prima parte a meciului, dar nu s-au lipit la gol. Mai mult, Dumiter a beneficiat de o eroare a lui Sava şi a deschis scorul în minutul 27.

Pe finalul primei reprize, trupa lui Andrea Mandorlini a întors scorul. Mai întâi, a egalat Otele, în minutul 42. Peste doar 4 minute, Muhar a înscris şi el. Totul s-a decis în minutul 58. Muhar a dus scorul la 3-1 și a reușit „dubla”, după o gafă a lui Matricardi. Juricic a închis tabela în prelungiri. S-a terminat FC Voluntari-CFR Cluj 1-4 şi ardelenii urcă pe primul loc în Superliga măcar până la meciul FCSB-CSU Craiova.

FC Voluntari – CFR Cluj » Echipele de start

FC VOLUNTARI: 1. Vâlceanu – 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaș, 27. Boboc – 4. Crepulja – 9. Dumiter, 22. Rața, 16. Sigurjonsson, 17. D. Andrei – 77. Nemec
REZERVE: 88. J. Fernandez, 2. Paz, 28. Andres, 25. Cocian, 8. Răduț, 21. A. Niță, 11. D. Florea, 72. Voican, 2. Carnat
ANTRENOR: Ilie Poenaru

CFR CLUJ: 90. R. Sava – 19. Mogoș, 6. Ajeti, 44. Kresic, 45. Camora – 73. Muhar, 77. Tachtsidis, 40. Cvek – 17. Otele, 30. Bîrligea, 29. Avonou
REZERVE: 89. Hindrich, 4. Manea, 3. Morgan, 8. R. Filip, 10. Deac, 22. Konoplianka, 7. Krasniqi, 9. Jefte, 2. Juricic
ANTRENOR: Andrea Mandorlini

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Florin Andrei / A1: Ferencz Tunyogi, A2: Adrian Voicu