Ciprian Deac face anunţul serii! Avertisment pentru colegii săi. Ce este obligată să facă echipa lui Andrea Mandorlini + Obiectiv clar pentru echipa din Gruia

Ciprian Deac face anunţul serii! Avertisment pentru colegii săi. S-a aflat ce este obligată să facă echipa lui Andrea Mandorlini. Legenda celor de la CFR Cluj le-a transmis un mesaj clar jucătorilor.

Ciprian Deac este mulţumit de jocul ofensiv, dar spune clar. Echipa sa nu mai trebuie să primească gol. Doar aşa poate câştiga titlul. CFR Cluj are 13 puncte după 3-1 cu FC Botoşani.

Ciprian Deac face anunţul serii!

„Am avut multe ocazii, am pasat foarte mult între linii şi prima repriză a fost bună spre foarte bună. Pot să mă antrenez de trei ori pe zi. Cel mai bun antrenament e meciul. Îmi pot reveni doar prin jocuri. Nu sunt 100% dar dacă voi juca meci de meci în 3-4 meciuri voi atinge forma de dinainte de accidentare. Mister e un antrenor care îi place să atace. Nu întâmplător am marcat atâtea goluri.

Partea rea e că şi primim. Apărarea îţi câştigă campionatul. Să fim mai atenţi în defensivă. Eu sunt obişnuit cu concurenţa. Aici s-au făcut mereu foarte multe transferuri. Să se acomodeze şi să-şi dea seama unde au venit. Aici nu e loc de greşeală şi de eşec”, a spus Ciprian Deac, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Philip Otele a marcat o dublă cu FC Botoşani şi a spus clar. Echipa sa trebuie să ia titlul în acest sezon de Superliga. „Sunt cel mai fercit că am câştigat cele trei puncte. Am reuşit să înscriem în prima repriză şi că am marcat eu e şi mai bine. Sunt un jucător cu profil ofensiv, îmi place să atac. Îmi place poziţia în care joc.

Chiar dacă am avut 2-0 ştim că totul e posibil în Superliga. Am văzut atâtea meciuri şi în Superligă orice e posibil. Toată lumea ştie că încercăm să câştigăm în fiecare an titlul. Nu suntem la 100% din potenţial. Vom fi şi mai buni când vom fi la 100%”, a spus Philip Otele, la finalul meciului, conform sursei citate.