ȘHOW TOTAL! Campioana mondială en-titre, Franța, a fost condusă de Australia, dar a revenit din pumni

Început de coșmar pentru campioana mondială en-titre la Cupa Mondială din Qatar! Franța a fost condusăpe tabela de marcaj de un adversar mult mai slab cotat, cum este Australia.

În minutul 9, Matthew Leckie l-a găsit ideal pe Craig Goodwin care a nimerit plasa porții lui Lloris.

sursa: captură TV TVR

Și după ce că au plecat în Qatar fără Pogba și Kante și au trăit șocul de a-l trimite acasă pe Karim Benzema, ”Balonul de Aur”, din cauza unei accidentări, francezii au avut victime pe frontul de pe „Al Janoub Stadium”.

În minutul 13, Luca Hernadez, care se accidentase cu două minute mai devreme, a fost înlocuit chiar de fratele său, Theo.

Theo s-a aflat însă la baza golului care a dus egalarea. El i-a pasat lui Rabiot care a trimis cu capul și a restabilit echilibrul pe tabelă în minutul 27.

Apoi, Giroud a reușit golul cu numărul 5O la națională. Și a întors rezultatul. 2-1 pentru Franța.

Franța: Lloris – Pavard, Upamecano, Konate, L. Hernandez – Tchouameni, Rabiot – O. Dembele, Griezmann, Mbappe – Giroud
Rezerve: Areola, Mandanda, Thiram, Saliba, Guendouzi, Kounde, T. Hernandez, Kolo Muani, K. Coman, Varane, Camavinga, Disasi, Fodana, Veretout
Antrenor: Didier Deschamps

Australia: Ryan – Atkinson, Souttar, Rowles, Behich – Mooy – Goodwin, McGree, Irvine, Leckie – Duke
Rezerve: Maclaren, Kuol, Koracic, Vukovic, Cummings, Tillo, Devlin, Baccus, King, Wright, Mabil, Deng, Hrustic, Degenek, Redmayne

Antrenor: Graham Arnold