‘Șepcile Roșii’, a doua victorie din acest sezon. U Cluj – Chindia 1-0

U Cluj a câștigat întâlnirea cu Chindia Târgoviște, scor 1-0, în etapa cu numărul 11 din Liga 1.

Pentru elevii lui Eugen Neagoe este a doua reușită la rând, în timp ce Chindia Târgoviște rămâne singura echipă fără victorie în SuperLigă.

După ce în prima repriză cele două echipe și-au împărțit ocaziile, clujenii au dat lovitura în minutul 63. Ștefan Vlădoiu a centrat de la 11 metri, Lorand Fulop a reluat și l-a învins pe portarul Căbuz.

Echipe de start

Universitatea Cluj: Gorcea – Chipciu, F. Ilie, D. Ispas, Briceag – Purece, G. Simion, O. Bic – Haită, A. Bălan, Ely Fernandes
Rezerve: A. Păun, Ș. Vlădoiu, I. Filip, Remacle, L. Fulop, Hofman, M. Moraru
Antrenor: Eugen Neagoe

Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Orozco Fernandez, Dumitrașcu – Akhmatov, Vorobjovas – A. Șerban, N. Chamed, C. Neguț – D. Popa
Rezerve: D. Moldovan, C. Avram, D. Boldor, Jipa, Grubac, Popadiuc, A. Ioniță, Atanase
Antrenor: Adrian Mihalcea

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Antonie Andrei (Bucureşti) / Asistenți: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe) și Tunyogi Ferencz (Zalău)
Arbitru VAR: Kovacs Szabolcs (Carei) / Arbitru AVAR: Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa)