Secundul lui Dan Petrescu, avertisment clar cu o etapă înainte de play-off

Dan Petrescu a fost suspendat, așa că nu a fost pe bancă iar, în locul său, la flash-interviu, și-a făcut apariția Costin Curelea, secundul său.

Antrenorul a avut un avertisment clar cu o etapă înainte de play-off. Sepsi și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 2-2, iar Costin Curelea trage un semnal de alarmă.

„Din nefericire, s-a văzut că am jucat deja 50 de partide. În a doua repriză nu am mai fost proaspeți, ne-am lăsat dominați. În repriza a doua au presat mai mult și au reușit să marcheze.

Lipsa oricărui jucător contează. Avem un grup bun, nu înseamnă că cei care le-au ținut locul nu au făcut-o bine. Nu e treaba mea (n.red. dacă mai este nevoie de jucători). Dacă dânsul a declarat așa, înseamnă că știe mai bine.

Avem forță, avem o săptămână mai lungă, avem timp să ne odihnim și vom fi care pe care”, a spus Costin Curelea la finalul meciului.