Seară nebună în Champions League! Meciuri care pe care pentru calificarea în sferturi. Istvan Kovacs i-a enervat pe italieni în Inter-Atletico + PSV-Dormund, partidă cu goluri

Seară nebună în Champions League! Meciuri care pe care pentru calificarea în sferturi. Istvan Kovacs i-a enervat pe italieni în Inter-Atletico. Celălalt meci al serii, PSV-Dormund, a fost o partidă cu goluri.

Miercuri seara, în turul optimilor de finală ale Champions League se vor juca Napoli – FC Barcelona și FC Porto – Arsenal.

Seară nebună în Champions League!

Istvan Kovacs a fost la centru în înfruntarea dintre Inter Milano și Ateletico Madrid, de pe Stadio Giuseppe Meazza. După ce jurnaliștii din Italia nu au fost deloc încântați de delegarea românului, Kovacs a reușit să-i scoată din sărite și pe jucătorii lui Inter în mai multe rânduri.

Italienii au câștigat, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat în repriza a doua de Arnautovic.

Horațiu Moldovan a bifat prima partidă de Champions League la Atletico, din postura de rezervă. De la transferul din luna ianuarie, Moldovan nu a prins niciun minut în poarta lui Atletico.

În celălalt meci, Dortmund a deschis scorul în minutul 24, prin Malen. De Jong a restabilit egalitatea, în minutul 56, după ce a transformat un penalty-ul acordat cu ajutorul VAR pentru un fault al lui Hummels asupra lui Tillman.

Programul meciurilor din ultimele patru optimi de finală ale Champions League, manșa tur

Marți, 20 februarie
Inter – Atletico Madrid 1-0
PSV Eindhoven – Borussia Dortmund 1-1

Miercuri, 21 februarie
Napoli – FC Barcelona
FC Porto – Arsenal

Săptămâna trecută au avut loc primele patru partide din cadrul turului optimilor de finală ale Champions League.

RB Leipzig-Real Madrid 0-1

FC Copenhaga-Manchester City 1-3

Lazio-Bayern Munchen 1-0

PSG-Sociedad 2-0