Scor uriaş în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-U Cluj. Ce au făcut băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău

Scor uriaş în Moldova! S-a terminat FC Botoşani-U Cluj. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău. Nu a fost nicio surpriză în primul meci al zilei din cea de-a 14-a etapă din Superliga.

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău continuă lupta pentru un loc în play-off-ul din Superliga. S-au distrat pe terenul lanternei roşii, FC Botoşani.

S-a terminat FC Botoşani-U Cluj

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău au deschis scorul repede, prin Dan Nistor, după doar 9 minute. Oaspeţii şi-au dubalt avantajul în minutul 20, după reuşita lui Vali Gheorghe. Oamenii lui Dan Alexa n-au jucat nimic, iar cei 1302 spectatori care au asistat la meci, număr oficial, n-au avut ce să vadă din partea favoriţilor.

A marcat şi Miron, în minutul 57. S-a terminat FC Botoşani-U Cluj 0-3 şi Dan Alexa ar putea să-şi dea demisia după acest meci.

FC Botoșani – U Cluj, echipe de start

FC Botoșani: 68. Ducan – 3. Mutombo, 40. Pius, 32. Șeron – 20. R. Benzar, 6. Dican, 8. Florescu, 23. Dragu – 28. Petro, 60. Ilicic, 80. Cărăușu
REZERVE: 82. Ureche, 26. Creț, 12. F. Adams, 33. G. David, 44. Sadiku, 24. Cioiu, 98. Casap, 45. Essono, 70. Gligor
ABSENȚI: Mailat, (accidentat), Pinson, Drole (suspendați de club)
ANTRENOR: Dan Alexa

U Cluj: 23. Iliev – 26. Oancea, 6. A. Miron, 3. B. Mitrea, 27. Chipciu – 4. Doukoure, 94. Bic – 28. Cîmpanu, 20. V. Gheorghe – 10. D. Nistor, 7. I. Stoica,
REZERVE: 33. Gorcea, 9. Fl. Ilie, 11. Tescan, 16. I. Filip, 17. Pițian, 45. Manu, 77. Peteleu, 96. Silaghi, 98. G. Simion, 19. D. Popa
ABSENȚI: Masoero, Vătăjelu (accidentați)
ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi), A1: Vodă Alexandru (Alba Iulia – Alba), A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi), Arbitru VAR: Kovacs Szabolcs (Carei – Satu Mare), Arbitru AVAR: Omuţ Marius (Satu Mare)
Stadion: Municipal Botoșani