Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-U Cluj. Duel tare între Gică Hagi şi Ioan Ovidiu Sabău

Final incendiar la Ovidiu! S-a terminat Farul-U Cluj. Duel tare între Gică Hagi şi Ioan Ovidiu Sabău. Partida a fost aproape de a fi decisă de o gafă colosală a unuia dintre cei mai buni oameni ai gazdelor.

Meci pe muchie de cuţit pentru un loc de play-off, la Ovidiu. Farul lui Gică Hagi a avut o evoluţie destul de slabă în acest meci.

S-a terminat Farul-U Cluj

Farul-U Cluj a fost un duel tare, dar cu puţine ocazii de gol la ambele porţi. Prima repriză a fost una de coşmar pentru cei 3123 de fani sunt prezenți la meci. Băieţii lui Gică Hagi au comis-o grav în minutul 16. Marian Aioani a gafat grav şi Câmplanu a reuşit să deschidă scorul pentru oaspeţi.

Gazdele au forţat în partea secundă şi au reuşit să egaleze. Băluţă a marcat, în minutul 66, din pasa lui Budescu. Scor final Farul-U Cluj 1-1 şi cele două echipe continuă lupta pentru un loc de play-off.

Farul – U Cluj, echipe de start

Farul: Aioani – Sârbu, Boli, Larie, Kiki – T. Băluță, Artean, Grameni –Mazilu, Munteanu, Budescu
Rezerve: Buzbuchi, Queiros, Silva, Popescu, Borgnino, Salu, Grigoryan, Rivaldinho, Gustavo
Antrenor: Gheorghe Hagi

U Cluj: Iliev – Oancea, Masoero, Mitrea, Chipciu – Grobry, Bic – Câmpanu, Nistor, I.Stoica – D. Popa
Rezerve: Gorcea, Miron, Miron, V. Gheorghe, Silaghi, Simion, Peteleu, Filip, Ilie
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / A1: Vasile Marinescu (Bucureşti) / A2: Ovidiu Artene (Vaslui) / Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești) / Arbitru VAR: Mircea Grigoriu (București) / R1: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observator arbitri: Adrian Vidan (București)
Stadion: Complex Sportiv Academia Gheorghe Hagi (Ovidiu – Constanţa)