Scene şocante pe terenul de fotbal! Poliţia militară a intervenit în forţă. Nebunie totală în timpul meciului / Video

Scene şocante pe terenul de fotbal! Poliţia militară a intervenit în forţă. Nebunie totală în timpul meciului. S-a întâmplat în campionatul Braziliei, la partida noii echipe a lui Luis Suarez.

Nimic nu anunţa scenele şocante care urmau să se petreacă în timpul meciului. Totul a pornit de la o banală lovitură liberă.

Scene şocante pe terenul de fotbal!

Partida dintre Gremio Porto Alegre și Avenida a fost întreruptă de poliţia militară. Totul s-a întâmplat în Liga Gaucho. Gremio s-a impus cu 2-0, iar atacantul uruguayan Luis Suarez a contribuit la ambele reușite.

Golul lui Franco Cristaldo din minutul 57 a încins spiritele. Oaspeții au contestat modul în care arbitrul a acordat lovitura liberă premergătoare golului. Fluieraşul le-a permis gazdelor să o execute rapid.

Au urmat proteste virulente la adresa arbitrului, iar incidentele au durat câteva minute. Arbitrii s-au strâns în apropiere de centrul terenului, fiind înconjurați de jucători de la Avenida.

Poliția militară din Brazilia a intervenit în forță. Nimeni nu s-ar fi aşteptat la aşa ceva. Forțele de ordine au format un cordon în jurul arbitrilor și au folosit scuturile. Momentul a fost catalogat drept un exces de zel din partea poliției militare. Asta deşi jucătorii de la Avenida s-au îndreptat amenințător către centralul partidei.

Micael și Marcao au fost eliminați de la Avenida, pentru proteste. Gremio a mai înscris în minutul 90+3, prin Everton Galdino. Gremio are maximum de puncte după primele șapte runde. Luis Suarez are patru goluri.