Scene incredibile la Campionatul Mondial: un jucător și-a strâns de gât antrenorul/ Video

Tensiunea de la Campionatul Mondial atinge cote foarte înalte, iar jucătorii fac gesturi total neașteptate din cauza emoțiilor.

Vedeta iranienilor, Sardar Azmoun, atacantul lui Leverkusen, s-a bucurat atât de mult încât l-a strâns de gât pe selecționer.

Carlos Quieroz a gustat gluma

Sardar Azmoun a avut această explozie de bucurie, după ce Roozbeh Cheshmi a marcat în minutul 90+8 al partidei.

La final, selecționerul Carlos Quieroz a avut numai cuvinte de laudă la adresa jucătorilor săi.

„A fost o zi minunată pentru noi, nu am cuvinte să exprim cum au jucat băieții și nu am cuvinte să le mulțumesc pentru cum s-au prezentat, pentru cum s-au dăruit.

E o victorie muncită, dar fantastică și cred că meritată. Cred că oamenii au înțeles azi un lucru: ne place să jucăm fotbal”, a spus Queiroz, informează Eurosport.

Antrenorul încă visează la calificare și joacă all-in în ultimul meci cu SUA.  „Mai avem un meci și trebuie să dăm totul”, a spus selecționerul Iranului.

Iranul victorie istorică la Mondial

Țara Galilor și Iran au furnizat vineri un meci frumos ce se îndrepta spre a 5-a remiză fără goluri de la Campionatul Mondial de fotbal din Qatar.

Iranienii au dat lovitura cu două goluri marcate în minutele suplimentare de joc.

A fost un meci intens, cu un gol anulat, șuturi în bară și un cartonaș roșu, dominat la posesie de galezi și la ocazii mari de gol de iranieni.

Cu patru minute înaunte de terminarea timpului regulamentar, Hosseini a fost eliminat, pentru un fault violent.

Când mai era un singur minut de joc, Roozbeh Cheshmi a prins un șut puternic deschizând scorul în minutul 90+8 al partidei.

Galezii s-au năpustit în atac, dar au mai fost surprinși încă o dată, Ramin Rezaeian ducând scorul la 0-2.

Iranienii obțin abia a 3-a victorie în istoria participărilor la Cupa Mondială, dar și 3 puncte, cu care se situează pe locul 2 în grupă.