Scandal uriaş la meciul Soranei Cîrstea! Românca s-a enervat şi a cerut intervenţia supervizorului + Ce i-a făcut Ion Ţiriac Jr. iubitei / Video+Foto

Scandal uriaş la meciul Soranei Cîrstea! S-a aflat ce i-a făcut Ion Ţiriac Jr. iubitei sale. Românca s-a enervat. Sorana s-a oprit în turul doi al turneului de la Roma după ce a fost învinsă de Jelena Ostapenko.

Sorana Cîrstea s-a oprit în turul secund la Roma. A avut parte de un meci cu peripeţii cu Jelena Ostapenko. A pierdut, scor 3-6, 6-3, 2-6 al turneului WTA 1000.

Scandal uriaş la meciul Soranei Cîrstea!

Partida a avut și un moment tensionat. După ce a câștigat primul său game din meci, la scorul de 2-1 în favoarea letonei, Sorana Cîrstea s-a plâns arbitrului de scaun de calitatea terenului.

”Terenul este absolut de rahat! Știi, nu? Este foarte prost, pe toată suprafața. Nu înțeleg de ce ne-au pus să jucăm aici, nu se poate. Aș vrea să discut cu supervizorul la următoarea pauză”, i-a spus Sorana arbitrului de scaun.

Până la urmă a renunţat la acest demers şi a continuat meciul. Nu a fost singură la teren. A fost înconjurată şi de Ion Alexandru Țiriac, fiul miliardarului Ion Țiriac. La acest meci Țiriac Jr. a fost mai activ decât de obicei.

Sursa foto captura Digisport

Iubitul Soranei Cîrstea a început să îi dea indicații sportivei în limba română, în primul set al confruntării. Ion Țiriac Jr. a urmărit meciul alături de antrenorul Thomas Johansson și, cel mai probabil, cei doi au ales această metodă de comunicare pentru ca Jelena Ostapenko să nu afle tactica primită de Sorana Cîrstea.

Indicațiile verbale sunt permise acum la turneele de tenis. Ion Țiriac Jr. și Sorana Cîrstea au putut discuta în voie în timpul meciului cu Jelena Ostapenko, disputat pe arena „Grandstand”, a doua ca mărime de la Foro Italico.