Scandal uriaș în Superliga! Ilie Dumitrescu s-a enervat cumplit în direct. Atac dur la adresa arbitrilor

Scandal uriaș în Superliga! Ilie Dumitrescu s-a enervat cumplit. Atac dur la adresa arbitrilor după meciul FCU Craiova – Poli Iași, scor 1-1, unde tehnicianul moldovenilor a fost eliminat.

S-a lăsat cu scandal în pauza dintre reprize a meciului FCU Craiova – Poli Iași. Leo Grozavu a fost eliminat după ce acesta a mers la vestiarul arbitrilor pentru a-i cere explicații centralului în urma unor decizii luate de acesta.

Scandal uriaș în Superliga! Ilie Dumitrescu s-a enervat cumplit în direct

Se pare că tehnicianul l-a bruscat pe Horațiu Feșnic, iar imediat acesta i-a arătat roșu, eliminându-l.

Ilie Dumitrescu a reacționat imediat și este de părere că fluierașii din România, cu excepția lui Sebastian Colțescu, care s-a mai trezit, sunt foarte sensibili.

”Mi se par prea prețioși băieții ăștia de la noi. Să vadă un meci din Premier League, să vadă ce fac Klopp sau Guardiola și acolo arbitrii nu au ieșirile astea. Dacă un antrenor întreabă arbitrul civilizat, nu ai voie să-i dai roșu niciodată.

Văd arbitrii cum sunt crispați. Îl văd pe Colțescu, el a făcut un progres. Ceilalți sunt prețioși și nu sunt la un nivel foarte bun. Au niște complexe. Să vă uitați în Germania, în orice alt campionat să vedeți dialogurile dintre arbitri și jucători”, a spus Ilie Dumitrescu, la digisport.ro.

Și Ionuț Badea a rămas mască.

”Dacă e adevărat ce spune Leo, e aiuritor, halucinant. Cum să fii dat afară doar pentru că vrei să vorbești cu arbitrul?”, a declarat și Badea, pentru sursa menționată mai sus.