Scandal uriaş în Superliga! Constantin Budescu s-a dezlănţuit la adresa propriului antrenor. A ameninţat cu plecarea de la Petrolul. Este supărat că Florin Pârvu îl schimbă prea devreme.

Constantin Budescu l-a făcut praf pe Florin Pârvu. După Petrolul-FC Voluntari 0-2, antrenorului prahovenilor i s-a cerut demisia.

Constantin Budescu s-a dezlănţuit la adresa propriului antrenor

Constantin Budescu a fost schimbat în minutul 63, în același timp cu Musi. A fost a doua înlocuire din tabăra ploieștenilor, după cea de la pauză. La finalul meciului, decarul ploieștenilor a fost extrem de supărat. Vrea să plece de la echipă.

„Prima repriză a fost destul de bună. Am avut câteva ocazii, dar nu am putut marca. A doua repriză a fost slabă. S-au făcut câteva schimbări și jocul nostru s-a cam dus. Abia începuse repriza a doua, încercam să punem presiune și să atacă. Am pierdut în două minute.

M-am dus la vestiare și m-am schimbat. Nu mai aveam drept de joc. Dacă m-a scos, nu mai puteam intra. M-am dus și m-am schimbat pentru că era foarte cald și am transpirat. Cam atât.

Eram și supărat pentru că m-a scos după 10 minute. E decizia lor, nu a mea. Dacă nu pot, îmi văd de treaba mea. Eu am venit aici să ajut. Dacă încurc, îmi văd de treaba mea. Dacă nu ajut cu nimic și doar sunt schimbat… Eu am venit acasă și vreau să ajut această echipă. Dacă nu se poate, probabil vom găsi altă cale.

Și plecarea e o variantă. Îmi place să joc fotbal și vreau să stau acolo unde oamenii sunt lângă mine și mă ajută, nu vreau să fiu prima schimbare. Eu am venit să ajut. Dacă nu ajut, îmi văd de drumul meu.”, a spus Constantin Budescu, în direct la OrangeSport.

Şi antrenorul Florin Pârvu părea împăcat cu soarta că ar putea fi demis. „În prima repriză, cred că am făcut un meci bun. Dacă marcam, cred că altfel se schimba jocul. Din păcaate, în repriza a doua, după eliminare, nu am mai reuşit să punem probleme Voluntariului. Suntem la Petrolul, nu este răbdare deloc. Nu am reuşit să le oferim o victorie. Sunt scandări, nu vreau să comentez mai mult”, a spus Florin Pârvu.