Scandal uriaș după debutul lui Adrian Mutu la CFR Cluj! L-a distrus în direct pe jucător. Greșeală uriașă pe care a comis-o

Scandal uriaș după debutul lui Adrian Mutu la CFR Cluj! L-a distrus în direct pe jucător. Greșeală uriașă pe care a comis-o la meciul de 4-1 cu FC Voluntari. Fostul internațional a spus clar.

CFR Cluj s-a impus cu scorul de 4-1 în meciul de pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, împotriva celor de la FC Voluntari.

Scandal uriaș după debutul lui Adrian Mutu la CFR Cluj!

CFR Cluj s-a descurcat excelent în primul meci al lui Adrian Mutu pe banca tehnică. Scorul partidei a fost deschis de Daniel Bîrligea în minutul 36, prin pasa lui Ciprian Deac. La scurt timp, FC Voluntari a egalat prin golul lui Adam Nemec, în minutul 43.

Celelalte trei goluri ale echipei Briliantului au fost înscrise de Philip Otele, în minutul 62, Panagiotis Tachtsidis, în minutul 64, iar ultimul gol a fost înscris în minutul 74, de Peter Michael.

Basarab Panduru a vorbit despre victoria celor de la CFR și a comentat al golul de 2-1, a lui Otele, după ce Nicolae Carnat a greșit o aruncare de la margine în fața porții lui Fernandez. Clujeni au profitat de acest lucru iar Otele a înscris din pasa lui Bîrligea.

„A fost ușor în repriza a doua, în prima nu. Devine ușor pentru că ce face Carnat e de necrezut, de neconceput. E ceva de neconceput. Cum ajungi în situația asta…
Probabil și-a amintit că a fost la CFR, credea că e la CFR Cluj în continuare. Să o ia Bîrligea să dea gol, poate conduce CFR. Apoi, CFR a făcut scor.

Carnat i-a dărâmat pe toți, nu au mai fost buni de nimic”, a declarat Basarab Panduru, în direct la Orage Sport TV.

CFR Cluj este pe locul 2 în clasamentul din Superliga, cu 39 de puncte acumulate și la 11 puncte distanță de liderul FCSB.