Scandal de proporții în vestiarul lui Manchester United, după umilința cu Liverpool

Manchester United a trăit un adevărat coșmar pe Anfield și a pierdut în fața celor de la Liverpool cu scorul de 7-0.

Liverpool a marcat 7 goluri din 8 șuturi pe spațiul porții, iar la finalul meciului a fost haos în vestiarul lui United.

Erik ten Hag i-a amenințat pe jucători

Manchester United venea după cel mai bun parcurs al sezonului, iar rezultatul împotriva lui Liverpool este unul șocant.

La finalul meciului, managerul lui United, Erik ten Haag, i-a amenințat pe jucători că vor fi dați afară.

„Dacă mai văd o astfel de atitudine în vreun meci, nu veţi mai juca la acest club”, a strigat Ten Hag către jucătorii lui United, după dezastrul cu Liverpool.

După haosul din vestiar, Erik ten Hag a avut un discurs extrem de dur la adresa jucătorilor. El i-a acuzat că au avut o atitudine total neprofesionistă.

„Poţi să pierzi un meci, dar nu aşa. În prima repriză am avut un meci cu adevărat bunicel, ne-am creat ocazii şi am primit un gol dintr-o eroare izolată. Dar a doua repriză a fost neprofesionistă. Nu se poate întâmpla aşa ceva şi trebuie să vorbim despre asta. Nu au fost doar doi jucători, ci toată echipa. Am văzut unsprezece indivizi care s-au pierdut, s-au desprins de planul de joc. Manchester United are standarde de respectat.

Sunt surprins pentru că am văzut în ultimele săptămâni și luni că această echipă este rezistentă și că are o atitudine câștigătoare. În a doua repriză nu am avut deloc o atitudine de învingători. Nu ne-am ținut de plan și nu ne-am făcut treaba.”, a declarat antrenorul Erik Ten Hag.

Varane a urlat la coechipieri

La finalul meciului, Raphael Varane a urlat la cohechipierii săi. El le-a cerut să meargă să salute galeria.

La fluierul final, în timp ce majoritatea coechipierilor săi au părăsit terenul cu capul plecat şi ruşinaţi, însă fostul căpitan al naţionalei Franţei le-a cerut vehement să revină şi să salute fanii care continuau să cânte.