Să mai râdeți de Dan Petrescu! Șoc în Andorra, CFR e condusă și dominată de bucătarii lui Inter d’Escaldes

Când Dan Petrescu vă avertiza că este greu în Andorra și că trebuie să fie amânat meciul cu Craiova, ați zâmbit toți ironic.

„Suntem numai pe drumuri, din păcate nu avem timp să ne antrenăm și se vede asta.”, se mai plângea antrenorul campioanei României, care mai spunea și că își respectă adversarul și nu-l desconsideră.

Știa Bursucu ce știa. Prima repriză a meciului netelevizat, dar oferit de canalul Youtube al CFR-ului, inițiativă demnă de lăudat, de altfel, a fost ca o glumă proastă.

În sensul în care, Inter a fost practic peste CFR. Să ne înțelegem, Inter d’Escaldes, campioana Andorrei îmbrăcată în negru și albastru, nu tiza arhigalonată din Italia.

Și firesc, a venit și golul din minutul 21, care a făcut 1-0 pentru gazde, pe terenul ”din spatele blocului”, vorba internauților. Genis Soldevila a profitat de o ieșire hazardată a lui Bălgrădean. Fotbalistul în vârstă de 35 de ani a reluat cu capul, din 6 metri.

Credeți că a fost doar atât? Nu. Amatorii de la Inter erau cât pe ce să dea mai multe, Soldevila a mai trecut pe lângă gol de cel puțin de două ori. Noroc cu pauza de hidratare. Și cu pauza, în general. S-a băgat furtunul, urmează partea secundă, fiți pe fază!