S-a aflat adevărul despre Florinel Coman! Ce făcea vedeta de la FCSB în timpul meciului cu FCU Craiova. Surpriză totală

S-a aflat adevărul despre Florinel Coman! Ce făcea vedeta de la FCSB în timpul meciului cu FCU Craiova. Surpriză totală după ce a fost suspendat o etapă din cauza cumului de cartonașe.

FCSB a fost eliminată din lupta pentru Cupa României, după ce a fost învinsă de FCU Craiova cu scorul de 0-2. Florinel Coman nu a fost apt pentru meci, acesta fiind suspendat la meciul cu Oțelul.

S-a aflat adevărul despre Florinel Coman!

Florinel Coman a fost suspendat pentru o etapă, după ce a primit cartonaș roșu în meciul cu Oțelul, astfel că a rămas la București.

Însă, preferatul lui Gigi Becali nu s-a odihnit. Coman a fost prezent în sala de forță, unde se antrenează pe lângă. Motivul pentru care Coman a fost suspendat a fost eliminarea de la partida cu Oțelul.

Primul galben pe care fotbalistul l-a primit a fost în minutul 58. Apoi, din cauză că a întârziat cu o lovitură liberă a adversarilor, în minutul 90+6, a încasat al doilea cartonaș, ceea ce i-a adus eliminarea.

„FC FCSB vs. ACS SC Oțelul Galați – Eliminare Coman Florinel Teodor (FC FCSB) – În temeiul art. 63.1.g, raportat la art. 63.2.1. din RD, se sancționează jucătorul cu suspendare pentru un meci și i se aplică o penalitate sportivă de 740 lei”, a anunțat LPF.

Coman va putea juca în meciul cu CFR Cluj. Partida va avea loc pe 10 decembrie, în deplasare de la ora 20:00.