Românii din Serie A au fost făcuți praf după ultima etapă: `A fost spectator VIP fără bilet`

Răzvan Marin a dat piept cu liderul Napoli în ultima etapă din Serie A, iar Ciprian Tătărușanu a jucat contre lui Cremonese.

Marin a fost considerat cel mai slab jucător de pe teren de jurnaliștii italieni.

Ciprian Tătărușanu nu a avut de lucru în partida cu Cremonese

Tătărușanu în schimb, nu a avut ce să apere în partida terminate la egalitate, scor 0-0, contra celor de la Cremonese.

”Cel mai slab. Penalty-ul a fost acordat cu ușurință, dar greșeala sa rămâne: a interceptat mingea în propriul careu, dar a oprit acolo și la o cafea. Iar înainte de asta i-a dat undă verde lui Ndombele”, a scris Gazzetta dello Sport, care l-a taxat pe Răzvan Marin pentru faultul asupra lui Osimhen.

Presa din ”cizmă” a scris și despre Tătărușanu deși nu a comis vreo eroare în poarta campioanei Italiei.

”Cea mai simplă partidă pentru el. Minute întregi de privit meciul ca din zona VIP și doar un șut spre final pentru a putea spune că, da, a fost atent”, a scris Gazzetta dello Sport, care l-a notat pe Tătărușanu cu 6.

”În prima repriză a urmărit meciul de la distanță. În repriza a doua a intervenit bine la o minge, dar apoi a rămas un spectator fără bilet”, au spus cei de la Tuttomercatoweb.

Empoli se află pe locul 14 în Serie A.

AC Milan, echipa lui Tătărușanu se află pe locul doi la 8 puncte de liderul Napoli.