Rivala Simonei Halep a uimit pe toată lumea! Imaginile momentului cu o mare campioană. Nimeni nu a mai văzut-o aşa / Foto

Rivala Simonei Halep a uimit pe toată lumea cu ultimele fotografii postate. Imaginile momentului cu o mare campioană.

O fostă câștigătoare de la US Open a mers într-o vacanță de vis și a reușit să-și surprindă fanii.

Rivala Simonei Halep a uimit pe toată lumea

Sloane Stephens și-a luat o mică vacanță după ce a participat la turneul de la Miami, competiție pe care a părăsit-o încă din primul tur.

Jucătoarea de tenis a plecat în Jamaica de unde a postat fotografii incendiare. Americanca a decis să participe la un carnaval și a ales un costum spectaculos. A postat mai multe fotografii pe Instagram, iar fanii le-au apreciat imediat.

Sloane Stephens, campioană la US Open

Sloane Stephens a câștigat titlul la US Open 2017. Aceasta are în palmares 7 titluri WTA. Americanca a bifat și o finală la un alt Grand Slam. A fost învinsă de Simona Halep la Roland Garros 2018.

Anul acesta lucrurile nu au mers foarte bine pentru americancă, aceasta fiind pe locul 49 mondial. Cea mai bună clasare în ierarhia mondială a fost locul 3 în anul 2018. Până acum, fosta rivală a Simonei Halep a câștigat din tenis peste 17 milioane de dolari.

„Atât timp cât joc, mereu sper că voi reuși să revin printre cele mai bune jucătoare din lume. Mereu îmi doresc mai mult și mă aștept să reușesc. Oricum mă bucur pentru că am reușit să inspir mulți copii să se apuce de tenis. Acesta este cel mai important lucru”, a dezvăluit jucătoarea de tenis într-un interviu pentru WTA.