Răzvan Lucescu și-a spulberat adversarii în Grecia! E cu un pas în finală după ce a zdrobit echipa unui fost jucător al Craiovei lui Mititelu!

PAOK Salonic n-a avut nici cea mai mică emoție pe terenul Lamiei! Elevii lui Răzvan Lucescu și-a călcat în picioare adversarii, a fost 5-1 în manşa tur a semifinalei din Cupa Greciei.

PAOK a deschis scorul din primul minut prin Narey. Iar în minutul 25, Konstantelias a mărit deja avantajul vice-campioanei Greciei. În repriza secundă, echipa lui Lucescu junior a dat mai multe goluri.

A marcat de trei ori prin Augusto, Thomas şi Sastre. Kyriakos Papadopoulos, fostul jucător al lui FCU Craiova, este legitimat la Lamia, dar n-a prins lotul pentru partida cu PAOK. Returul va avea loc pe 12 aprilie la Salonic, dar atât PAOK, cât și AEK Atena au luat deja o opțiune serioasă pentru calificarea în ultimul act. AEK Atena a învins-o cu 3-0 pe Olympiakos, în manşa tur a celeilalte semifinale.

PAOK-ul lui Răzvan pare să se fi dezlănțuit. Înainte de 5-1 în deplasare în Cupă, gruparea de pe Toumba a demolat-o pe Ionikos, pe care a bătut-o cu 6-0.