Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit! Probleme mari pentru cei de la PAOK Salonic. A pierdut derby-ul din Grecia

Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit! Probleme mari pentru cei de la PAOK Salonic. A pierdut derby-ul din Grecia. Echipa fostului selecţioner a pierdut la scor, 1-4, în faşa celor de la Olympiakos, în etapa #23 din campionatul Greciei.

Echipa lui Răzvan Lucescu a încasat trei goluri în repriza secundă. Deși era 1-1 după 45 de minute, cei de la PAOK Salonic au luat 3 goluri în repriza a doua.

Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit!

Răzvan Lucescu a pierdut şi primul loc în Grecia. AEK a câștigat cu Kifisia, 3-0, și a trecut peste PAOK. Atenienii au 52 de puncte, elevii lui Lucescu au 51. Navarro a deschis scorul pentru Olympiakos, iar Despodov a egalat în minutul 39. Podence a făcut 2-1 pentru roș-albi la 10 minute după pauză. Apoi, Lucescu a decis să facă 4 schimbări în încercarea de a egala.

Tot oaspeţii au mai marcat, pe final, prin El Kaabi, care a reușit o „dublă” (’83, ’90). La sfârşitul meciului, fostul selecţioner s-a dezlănţuit, conform sportal.gr.

„În fotbal, suntem judecați după rezultat. Problema a fost că am fost naivi, ca să nu folosesc o expresie mai dură, mai ales la primele două goluri pe care le-am primit. Am avut multe ocazii, dar nu le-am fructificat, iar toate ocaziile lor s-au terminat cu gol. Olympiakos a fost mai inteligentă. Acesta este tabloul meciului. Ar fi fost diferit dacă am fi marcat la 0-0 sau 1-1.

Ei au marcat două goluri pe contraatac, când noi încercat să înscriem și să trecem în avantaj. Ei au avut posesia în prima repriză, au dominat. Noi încercam să găsim spații.

Este o înfrângere cu 1-4, dar nu putem arunca la gunoi efortul și tot ce am făcut până acum. Nu am fost pregătiți să reacționăm la fazele fixe. Mai mult de atât nu ar fi de zis”, a declarat Răzvan Lucescu, conform sursei citate.