Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit! Atac devastator al antrenorului român. Mesaj dur pentru rivali

Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit! Atac devastator al antrenorului român. Mesaj dur pentru rivali. Fostul selecţioner era un car de nervi după ce PAOK Salonic a pierdut prima manşă a semifinalelor din Cupa Greciei.

Răzvan Lucescu a trimis săgeţi către rivala Panathinaikos, după 0-1 acasă în turul semifinalelor Cupei Greciei.

Răzvan Lucescu s-a enervat cumplit!

Răzvan Lucescu e în pericol să rateze prezența în ultimul act al Cupei Greciei. Asta după ce a pierdut aseară la Salonic, scor 0-1, în fața lui Panathinaikos, echipa pregătită de Fatih Terim. Antrenorul român nu acceptă însă înfrângerea. Spune că rivala este ajutată de arbitri.

„Panathinaikos ar trebui să nu-mi mai trimită aceste… scrisori, pentru că eu spun adevărul. Nu mă îngrijorează excesiv, pentru că nu meritam să pierdem. Calificarea se joacă și vom încerca să ne revanșăm miercuri la Atena”, a spus Lucescu.

Acessta a explicat unde s-a făcut diferența în meciul tur. „Rezultatul e unul nedrept pentru noi pentru că am avut majoritatea ocaziilor clare în prima repriză. Nu-mi amintesc de vreo situație de poartă pentru Panathinaikos.

În repriza a doua, din minutul 50 până în 60, am pierdut controlul. Panathinaikos a înscris o dată și a ratat încă o ocazie mare. Apoi am preluat din nou controlul partidei, dar nu am putut să marcăm. Am presat până la final și cred c-am fi meritat un gol.

Vom merge la Atena să luptăm pentru a ne întoarce de acolo cu biletul de finală. Este păcat că nu am dat un gol, înlocuirile ne-au ajutat. Sunt lucruri însă ce se întâmplă în fotbal și pe care le-am mai experimentat în carieră. Avem obligația de a ne bate cu toate forțele noastre și încrederea că vom reuși să câștigăm.

Avem ghinionul de a fi disputat două meciuri importante în trei zile. Asta ne-a făcut să risipim multă energie mentală. Cred că am fi putut evita golul cu mai multă atenție, însă vom merge la Atena pentru revanșă și calificare.

Pentru noi este un moment rău, pentru că am reușit să marcăm numai o dată în ultimele două meciuri după multe ocazii și asta-mi creează supărare. Dar mai avem un meci cu Panathinaikos și am dus multe lupte în acest sezon în situații asemănătoare”, a mai spus antrenorul lui PAOK.