Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Echipa românului nu a avut nicio şansă. A doua înfrângere consecutivă în câteva zile

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Echipa românului nu a avut nicio şansă. A doua înfrângere consecutivă în câteva zile pentru cei de la PAOK Salonic. Totul a venit după bătaia încasată în Cupa Greciei.

Probleme mari pentru Răzvan Lucescu în Grecia. După înfrângerea cu Panathinaikos din Cupă a venit o nouă bătaie, de această dată în campionat.

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu!

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu pierde teren în Grecia. PAOK Salonic a pierdut, fără drept de ape, pe teren propriu, scor 1-4. A fost învinsă de marea rivală, Olympiacos Pireu, în etapa a 23-a din campionatul Greciei.

Olympiacos a condus cu 1-0, prin reuşita lui Fran Navarro, din minutul 29. Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 39, când a înscris Kiril Despodov. Oaspeţii au controlat însă startul reprizei secunde şi au înscris în minutul 54, prin Daniel Podence.

Apoi, în finalul meciului au mai trimis de două ori balonul în poartă, prin Ayoub El Kaabi, jucător intrat pe teren în minutul 76. El Kaabi a marcat în minutele 83 şi 90, ducând scorul la 4-1 pentru Olympiacos care este pe locul 4 în campionat, cu 47 de puncte.

După această înfrângere PAOK a picat pe pe locul secund, cu 51 de puncte, tot atâtea câte are şi Panathinaikos, echipa de pe locul 3.