Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit! Anunţ clar după ultimul meci. Ce le-a transmis propriilor jucători

Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit! Anunţ clar după ultimul meci câștigat de către cei de la PAOK Salonic. S-a aflat ce le-a transmis propriilor jucători. Formaţia fostului selecţioner a urcat pe primul loc în campionatul din Grecia.

Răzvan Lucescu a afirmat că meciul a fost unul dificil. Echipa sa a reușit să se impună în cele din urmă, deși a fost condusă cu scorul de 1-0 de cei de la Lamia. PAOK urcă pe locul 1 în campionatul Greciei.

Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit!

Răzvan Lucescu a oferit o reacţie clară la finalul meciului cu Lamia, după ce PAOK a obţinut o victorie uriaşă în lupta pentru titlu. Antrenorul român a transmis că duelul câştigat a fost unul dificil dar cu un final satisfăcător.

PAOK a învins-o cu scor 3-1 pe Lamia în etapa a 29-a din campionat. Echipa antrenată de tehnicianul român ocupă din nou primul loc în Grecia. După numai trei zile de la succesul uriaş împotriva rivalei Panathinaikos, PAOK a adus victoria pe teren propriu.

Martinez a deschis scorul în minutul 7 dar în prelungirile primei reprize, Michaelidis a înscris și au reuşit să egaleze. Minutul 70 a schimbat tabela de marcaj, PAOK a marcat pentru 2-1, prin Schwab. În minutul 88, acelaşi Schwab a stabilit scorul final, 3-1.

Răzvan Lucescu a răsuflat uşurat. Acesta a transmis după meci că a fost extrem de dificil să obțină victoria, însă a mărturisit că după golul egalizator lucrurile s-au schimbat și echipa sa a obținut toate cele trei puncte.

„Nu este ușor să revii după doar două zile, după un meci dificil. Nu contează că au fost numeroase schimbări. Nu am început foarte bine. După golul marcat de Michaelidis, lucrurile s-au schimbat”, a declarat Răzvan Lucescu, citat de sport.ro.

În clasamentul primei ligi din Grecia, PAOK a acumulat 66 de puncte, fiind pe primul loc, cu un singur punct peste rivala AEK. Românul își dorește să cucerească titlul de campion anul acesta și luptă pas cu pas pentru a atinge acest țel.