Rapidul lui Adrian Mutu, victorie la scor de neprezentare! CS Afumaţi nu a reuşit surpriza în Giuleşti. Rapidiştii, în grupele competiţiei

Rapidul lui Adrian Mutu a ob’inut o victorie la scor de neprezentare în play-off-ul Cupei României! CS Afumaţi nu a reuşit surpriza în Giuleşti şi rapidiştii sunt în grupele competiţiei.

Rapid s-a distrat, pe propriul teren, în faţa echipei de liga a treia, CS Afumaţi. A fost 3-0 pentru echipa lui Adrian Mutu.

Rapidul lui Adrian Mutu, victorie la scor de neprezentare!

Golurile celor de la Rapid au venit în prima repriză. Luckassen a deschis scorul după doar 8 minute de la start. Apoi, Papeau a majorat avantajul echipei lui Adrian Mutu, în minutul 14. Emmers  a stabilit scorul final cu 7 minute înaintea pauzei. Meciul a fost la discreţia giuleştenilor, spre bucuria celor aproximativ 6.000 de fani care au fost prezenţi în Giulești.

CS Afumaţi – Rapid 0-3 şi echipa lui Adrian Mutu este în grupele celei de-a doua competiţii interne.

CS Afumați – Rapid » Echipele de start

CS Afumați: Obretin – Ciucur, Robicek, M. Leca, A. Oprea – Zaina, Șt. Stîngă – Beșleagă, Băciuț, Iamandache – Cocoș
Rezerve: Chioveanu, Buliga, Vl. Tudorache, Bg. Matei, Ad. Neacșu, Rz. Avram, T. Nicolae, I. Ionică, S. Alexe
Antrenor: Vasile Neagu

Rapid: Drăghia – Cl. Belu, Dr. Grigore, P. Iacob, Fl. Ștefan – A. Ciobanu, Al. Albu, Emmers – Pănoiu, Luckassen, Papeau
Rezerve: Sandu, Crepulja, Ignat, Costache, Jr. Morais, Dussaut, Despa, Onea, Dugandzic
Antrenor: Adrian Mutu

Stadion: Rapid – Giulești
Arbitru: Claudiu Marcu / Asistenți: Erchian Ionus, Marian Carson