Rapid acuză arbitrajul de la meciul cu CSU Craiova. `Giuleștenii consideră că au avut penalty clar: Mi-a spart buza, dar cred că așa-mi place mie, să sar cu gura în cotul adversarului`

Rapid a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida cu CSU Craiova. Giuleștenii au revenit de la 0-2 și au avut chiar șansa să câștige.

O fază controversată a avut loc în minutul 30, atunci când fundașul lui CSU, Bogdan Mitrea, la lovit cu palma peste față pe Alexandru Albu.

Rapid acuză arbitrajul lui Viorel Cojocaru

Albu a izbucnit la finalul meciului și a declarat că arbitrul a greșit abordarea fazei și nu a contat faptul că a mers să îi arate urmele duelului.

”A fost penalty. I-am arătat și sângele, a zis că nu-i adevărat. Înseamnă că m-am lovit singur, așa mai fac eu (ironic). Mi-a spart buza, dar cred că așa-mi place mie, să sar cu gura în cotul adversarului. La noi nu prea se văd astea, la alte echipe doar îi ating un pic pe spate și se dă penalty!

Derby-ul cu FCSB ne-a clătinat un pic, nu ne-a prins bine, voiam să câștigăm, apoi a venit meciul cu Farul. A trebuit să stăm foarte bine mental azi, ne-am dat restart și am dominat, am arătat că putem reveni. Am simțit în teren că putem să-i batem, Mister ne-a zis să intrăm pe teren să-i mâncăm. Asta am făcut, am intrat ca niște câini turbați, s-a văzut în a doua repriză”, a declarat Albu la finalul partidei.