Rapid a câștigat și al doilea amical din Antalya. Elevii lui Mutu s-au impus după ce au fost conduși la pauză

Rapid a câștigat, 3-1, al doilea amical din Turcia cu Kecskemeti, echipă aflată pe locul doi în Ungaria.

Giuleștenii s-au impus după ce la pauză au fost conduși cu 1-0. Golurile au fost marcate de Alex. Ioniță, Luckassen și Crepulja, respectiv Balint Katona.

Adrian Mutu a folosit majoritatea jucătorilor pe care îi are la dispoziție, dar a început partida cu Drăghia – Belu, Săpunaru, Iacob, Morais – Ciobanu, Kait, Emmers – Sefer, Dugandzic, Costache.

Pe bancă au fost Codruț Sandu, Florin Ștefan, Ljiuban Krepulja, Ignat, Alex. Ioniță, Pănoiu, Onea, Dragoș Grigore, Albu, Crivac, Gabi Gheorghe, Al. Stan, Horațiu Moldovan, Robert Bădescu, Kevin Luckassen și Bogdan Ungureanu.

Daniel Pancu i-a vizitat pe rapidiști în cantonamentul din Antalya și a fost prezent la meciul cu Kecskemeti.

Daniel Pancu, Adrian Mutu. Foto. FCRapid1923oficial

În primul joc disputat în Turcia, bucureștenii au învins pe Sariyerspor, locul 11 din liga a 3-a din Turcia, scor 3-2. Următoarea partidă amicală va avea loc vineri. Echipa condusă de Adrian Mutu va juca cu Sigma Olomuc.