Radu Drăguşin are Italia la picioare! Ce au anunţat genovezii după calificarea tricolorilor la EURO 2024. Cuvinte uriaşe la adresa lui Ianis Hagi

Radu Drăgușin are Italia la picioare! Ce au anunţat genovezii după calificarea tricolorilor la EURO 2024. Au lăudat ca niciodată prima reprezentativă a României. Cuvinte uriaşe la adresa lui Ianis Hagi.

Tricolorii au cucerit străinii! Reacții minunate pentru prestația din penultima etapă din Grupa I. Radu Drăgușin, lăudat de către italieni.

Radu Drăgușin are Italia la picioare!

România s-a calificat la Campionatul European din Germania! Tricolorii au învins Israelul cu 2-1, prin execuțiile lui George Pușcaș și Ianis Hagi!

Jurnaliștii italieni au ținut să sublinieze performanțele celor doi jucători, însă nu au uitat și de Radu Drăgușin, legitimat la Genoa.

„Seară importantă pentru trei jucători de la Genoa care au participat la meciurile echipelor naționale. Doi dintre aceștia, Dragușin și Pușcaș, au fost titulari în echipa României în meciul cu Israel, în timp ce la Berlin, Kutlu a rămas pe bancă în meciul Turciei împotriva Germaniei.

În Israel, George Pușcaș a marcat golul egalizator după 10 minute din prima repriză. Gazdele deschiseseră scorul după doar patru minute prin Zahavi. Un gol important, deoarece a fost punctul de plecare pentru revenirea care a adus victoria românilor cu 2-1, datorită golului marcat în repriza a doua de către Ianis Hagi, un artist al fotbalului și fiul unei legende a acestui sport.

Pe întreaga durată a partidei, fundașul Radu Dragușin a jucat ca de obicei, fiind un stâlp de neclintit în apărarea României!”, au scris cei de la Genoa News.

România va da piept cu Elveția în ultima etapă preliminară, pe 21 noiembrie, de la 21.45, pe Arena Națională. Tricolorii au nevoie de un singur punct pentru a-și menține prima poziție în clasamentul Grupei I.